8 października: Dzień Papieski
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana do życia w 2000 r. jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II. Nie jest to jednak zwykła organizacja – czuwa nad nią bowiem postać Papieża Polaka, a cała filozofia Fundacji oparta jest na jego nauczaniu.
Stypendyści to przede wszystkim bardzo wierzący i uzdolnieni ludzie z całej Polski, którzy nie boją się pokazywać swej wiary wśród swoich rówieśników i społeczności, w której funkcjonują. Zostanie stypendystą to nie lada wyzwanie, należy spełnić szereg wymagań – odpowiednio wysoka średnia, postawa godna chrześcijanina, wykazywanie wolontariatu. Pomimo wymogów każdy stypendysta potwierdzi, że bycie częścią Fundacji to wielki zaszczyt i wyróżnienie. Znalezienie się w gronie wspólnoty fundacyjnej pozwala na poznawanie nowych ludzi, rozwijanie swoich pasji, wspólną zabawę i naukę. Stypendyści odnajdują tu najczęściej prawdziwe przyjaźnie, wsparcie i pomoc w trudnych sytuacjach, a nawet miłość swojego życia. Nie raz zdarzało się, że w bardzo ciężkich chwilach (choroba czy śmierć bliskich osób) stypendyści mogli liczyć na wsparcie i modlitwę zarówno ze strony zarządu Fundacji, jak i swoich kolegów i koleżanek. Program stypendialny obejmuje młodzież z całej Polski poczynając od uczniów szkół gimnazjalnych, a kończąc na studentach (absolwenci również posiadają swoją komórkę w postaci swego rodzaju Koła Absolwentów FDNT) Organizują oni różne spotkania, kwesty, służą pomocą młodszym fundacyjnym kolegom i koleżankom.
Jakie więc warunki trzeba spełnić dołączyć do Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ?
– uzyskać średnią ocen 4,8 w gimnazjum; 4,5 w szkole ponadgimnazjalnej oraz 4,0 na studiach,
– pochodzić ze wsi lub małej miejscowości do 20 tys. mieszkańców,
– posiadać dochód brutto na jednego członka rodziny niższy niż 0,7 najniższego wynagrodzenia brutto ogłaszanego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej, według stanu na dzień składania wniosku o stypendium,
– posiadać dodatkowe osiągnięcia w nauce, wolontariacie, sporcie itd.,
– uzyskać pozytywną opinię katechety, wychowawcy oraz proboszcza.
W kategorii: Aktualności