OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.08.2023.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  13.08.2023.

1. Dzisiaj w kaplicy w kaplicy w Osinach Dolnych o godz. 12.30 odpust ku czci św. Maksymiliana Kolbe.

2. Dobiega końca piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Dzisiaj o godz. 20.30 na Placu Chreptowicza zakończymy nasze pielgrzymowanie duchowe.

3. Jutro o w Budziszynie o godz. 19.00 Msza św. w udziałem pielgrzymów     z par. Rozbity Kamień. Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa.

4. We wtorek /15 sierpnia / obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte będą tak jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie kwiatów i ziół.

5. 15 sierpnia w Kodniu jak słyszeliśmy w dzisiejszym liście ks. Biskupa odbędą się uroczystości związane z 300-leciem koronacji obrazu. Główna Msza św. z udziałem kardynała Stanisława Dziwisza będzie o godz. 12.00

6. W związku z powodzią w Słowenii w najbliższy wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP we wszystkich parafiach naszej diecezji po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w katakliźmie.

7. W Echu Katolickim polecamy artykuły: o św. Maksymilianie Kolbe i św. Antonim, relacja z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę oraz ze Światowych Dni Młodzieży w Lisbonie.

8. Zapowiedzi:  Grzegorz Dudek kawaler z Wólki Proszewskiej, par. Kopcie i     Aleksandra Pawlak panna z Zaliwia Szpinki, par. tut.   zap. II