Ogłoszenia parafialne 04.08.2024r.

1. Zapraszamy do włączenia się w pielgrzymkę duchową. W czasie trwania pieszej pielgrzymi spotykamy się codziennie na Placu Chreptowicza o godz. 20.30 na modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim.

2. W przyszłą niedzielę / 11 sierpnia /zapraszamy na odpust w Budziszynie. Mszy św. o godz. 10.00  i 12.00 będzie przewodniczył ks. Stanisław Chodźko.
3. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. w kaplicach, zaś w kościele parafialnym Msze św. będą o 7.00  i  8.30.   nie będzie Mszy o 16.00.

4. W czasie odpustu w Budziszynie będzie można oddać honorowo krew. Ambulans będzie czynny w godz. 10.00 13.00.  Organizatorzy proszą, aby osoby mające oddać krew uczyniły to wcześniej, aby nie odkładać decyzji na ostatnią chwilę.
5. W Echu Katolickim polecamy relację z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę oraz jak otwarcie olimpiady pokazało, że musimy bronić wartości, a szyderstwu z chrześcijaństwa mówić: nie!
6. Zapowiedzi:  Kamil Ślaz kawaler z Mokobód,  par. tut. i Anna Żukowska panna z Siedlec par. Ducha św.   zap. II                                                         Kaml Świderski kawaler z Knychówka  i  Katarzyna Pływacz panna             z Kapuściaków par. tut.   zap. II                                                                    Adrian Hartwich kawaler z Warszawy par. św. Andrzeja Boboli  i  Kamila Podniesińska panna z Mokobód par. tut.  zap. II                                  Wiktor Talarek kawaler z Warszawy par. Nawrócenia św. Pawła Apostoła i Ewelina Pływacz panna z Mokobód   par. tut.   zap. I

7. Pani Maria Krasowska i Pan Witold Oknińskipostanowili napisać historię Mokobód i wydać ją w postaci książki. Wiele dokumentów jest dostępnych w archiwach, ale bardzo ważne są te, które są rodzinnymi pamiątkami. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą, aby udostępnić nam dokumenty i zdjęcia, które znajdują się w domowych archiwach. Oczywiście po zapoznaniu się z nimi zostaną zwrócone do właścicieli. Prosimy o zgłaszanie się do Pani Marii Krasowskiej – ul. Siedlecka 7           i do Pana Witolda Oknińskiego – Plac Chreptowicza11.