Ogłoszenia parafialne 15.09.2024r.

1. Dzisiaj  w kaplicy w Księżopolu odpust Podwyższenia Krzyża Świętego     o godz. 12.30

2. We wtorek o 19.30 – spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W środę / 18 września / we wnętrzu kościoła będą stawiane rusztowania ze względu na renowację polichromii wewnątrz kopuły naszej świątyni. Otrzymaliśmy na ten cel dotację w wysokości 200 tyś. z Urzędu marszałkowskiego. Całość prac jest oszacowana na 375 tyś. Prace renowacyjne będą trwały ok. 2 miesięcy. Z tej racji Msze święte będą odprawiane w nawie bocznej przy obrazie MB Budziszyńskiej, a uroczystości typu: pogrzeb czy ślub mogą być odprawiane w kaplicy w Budziszynie.

4. Również w tym tygodniu planowane jest rozpoczęcie budowy parkingu przy kościele. Koszt budowy parkingu to 150 tyś. zł.  Parking budujemy ze środków własnych. W czasie budowy parkingu teren będzie zamknięty do odwołania.

5. Wszystkim osobom, które zechcą wspomóc inwestycje parafialne z góry serdecznie dziękujemy.

6. W sobotę / 21 września / w Łukowie jest organizowane Forum Młodych. Zaproszenie jest skierowane do młodzieży w wieku 16-25 lat. Koszt 10 zł. Chętnych zapraszamy i prosimy o kontakt z ks. Piotrem – wikariuszem.

7. W minionym tygodniu miał miejsce pożar domu P. Stefana Królaka z Mokobód. Z tej racji w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanego Pana Stefana.

8. W Echu Katolickim polecamy : Czym dla chrześcijanina powinien być krzyż? oraz bogata relacja z dożynek diecezjalnych w Woli Gułowskiej.